گاهی لازم است که نظافت منزل اساسی انجام شود و باید از یک نظافتچی درخواست‌کنیم تا کار را از سیر تا پیاز انجام‌دهد؛ ولی برای بعضی کارهای خرد می‌توانیم خودمان دست به کار شویم و گوشه ای از کار را بگیریم. در اینجا پیشنهادهایی برای نظافت های دم دستی خانه شما داریم که انجام هرکدام حدودا ده الی بیست دقیقه زمان نیاز‌دارند. این بار برای شستشوی ماشین ظرفشویی شما یک روش ساده را در ادامه مطلب معرفی‌می‌کنیم.


ممکن است این سوال پیش بیاید که ماشین ظرفشویی که خودش ظرف‌ها را می‌شوید مگر نیازی به شستشو دارد؟ بله! بعد از مدتی که از ماشین استفاده‌می‌کنید، ممکن است بوی نامطبوعی بگیرد و نیاز به شسشو داشته‌باشد. این کار خودش یک جورهایی سرویس ماشین ظرفشویی محسوب‌می‌شود.

در سه مرحله شستشو را با سرکه و آب انجام‌دهید. ابتدا کلیه‌ی سبدها و فیلترهای جداشونده را خارج‌کرده و در سینک ظرفشویی با کمی سرکه و آب بشویید. سپس یک فنجان کوچک سرکه را در یکی از طبقات ماشین ظرفشویی قرارداده و ماشین را روی زمان ۲۰ دقیقه و درجه حرارت ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم‌کرده و در مرحله آخر قسمت‌های خارجی ماشین ظرفشویی را نیز با محلول سرکه و آب جوش یا مواد شوینده دیگر خوب تمیزکنید.


*منبع: http://tidymom.net