برای صبحانه نان را در مایکروفر گرم‌می‌کنید و کره و پنیر را از توی یخچال برمی‌دارید. همان موقع دکمه ماشین لباسشویی را هم می‌زنید تا کارش را شروع‌کند. اما فکرمی‌کنید اگر یک روز لباسشویی خراب‌شود و صدای ترق و تروقش دربیاید، چه کار باید بکنید؟ سوالی که از خودتان می‌پرسید این است که باید تعمیرشان کرد یا با قیمتی خیلی پایین‌تر فروختشان؟ شاید برای شما هم پیش آمده‌باشد که یکی از لوازم قدیمی خانه‌تان نیاز به تعمیر داشته‌باشد اما هزینه‌ی بالای تعمیرات شما را به فکر انداخته‌باشد که از خیرش بگذرید و بروید نویَش را بخرید.
در ادامه، در یکی دیگر از توصیه‌های خانگی ِ «سنجاق»، از تجربیات یکی از سرویسکاران در این مورد با خبر شوید.

چه وسیله‌هایی احتمال خرابی‌شان بیشتر از بقیه است؟ در صدر لیست هزینه‌ی تعمیرات لوازم خانگی معمولا ماشین لباسشویی در جایگاه اول قرار می‌گیرد و بعد هم نوبت به یخچال یا فریزر می‌رسد. ممکن است که لباسشویی یا ظرفشویی کلا از کار بیفتند یا اینکه نشتی آب داشته‌باشند. در مورد یخچال و فریزر هم یکی از شایع‌ترین مشکلات معیوب‌شدن سیستم سرمایشی است.
یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که اینجور وقت‌ها باید به آن توجه‌کنیم این است که چقدر از طول عمر وسیله الکتریکی می‌گذرد و با توجه به عمر آن وسیله تصمیم‌ به تعمیر و یا تعویض‌اش بگیریم.
اگر بیشتر از ده سال از عمر یخچال‌تان می‌گذرد و دیگر خوب کارنمی‌کند و برآورد هزینه تعمیراش هم بیش از ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است، بهتر است که یخچال را عوض‌کنید. اگر عمر یخچال کمتر از ده سال است، پیشنهاد من ِ سرویسکار به شما این است که با هزینه‌ای معقول آن را تعمیر‌کنید.
در مورد مایکروفر هم، اگر بیشتر از پنج سال از خرید آن می‌گذرد و الان مشکل جدی پیدا‌کرده که هزینه تعمیرش بیشتر از ۴۰۰ هزار تومان است، قیدش را بزنید و به فکر یک مایکروفر جدید باشید.
در مورد ماشین لباسشویی و ظرفشویی هم اگر از عمرشان، بیشتر از ۸ سال می‌گذرد و هزینه تعمیر بیش از ۵۰۰ هزار تومان است، بهتر است که عوضشان‌کنید.
یک توصیه جدی در رابطه با وسایل برقی خانه این است که درصورت وجود هر گونه عیب کوچک مثلا یک صدای غیرمعمول و یا هر چیز کوچک دیگری، فورا به فکر برطرف‌کردن‌اش باشید. این ایرادات کوچک را پشت گوش نیندازید چون ممکن است با گذشت زمان هزینه تعمیر بیشتر و بیشتر شود.