فضای اتاق خواب و پذیرایی خانه‌تان دلباز نیست؟ مبلمان و تختخواب‌ها پشت‌سرهم ردیف شده‌اند و جای راه‌رفتن را گرفته‌اند؟ حتما می‌خواهید همه فریادهایتان را بر سر خانه‌های نقلی و آپارتمانی بزنید و از زمین و زمان گلایه کنید، که چراخانه‌ها کوچک شده‌اند و دیگر خبری از حیاط و خانه دلباز نیست؟چرا انباری‌ها یک وجبی شده‌اند و شما جا ندارید این همه وسیله اضافی و بی‌مصرف را که بیخودی خریده‌اید با خیال راحت بیندازید آنجا. 
خب آخرش که چه؟ حالا که نه حیاطی در کار است و نه زیرزمینی و این شما هستید و خانه‌ی نقلی‌تان. البته ما هم هستیم. اصلا اینجا هستیم تا پیشنهادهایی به شما بدهیم که به کارتان بیاید.
در ادامه به نکته‌هایی درمورد دکوراسیون اشاره می کنیم که در بیشتر مواقع توجه به همین نکات ساده کمک می‌کند تا فضای خانه دلنشین‌تر شود.

قبل از هر کاری اندازه‌گیری‌کنید. چاره‌اش یک «متر» است. قبل از خرید سرویس‌ خواب، مبلمان یا هر وسیله دیگر اول فاصله‌ها را بدقت اندازه بگیرید و ارزیابی‌کنید که با اضافه‌شدن وسیله جدید چقدر فضای خالی باقی‌می‌ماند؟ شاید اصلا قصد خرید و یا تعویض ندارید. غصه‌ ندارد. می‌توانید وسایل را جابه‌جاکنید! مثلا میز نهارخوری‌تان را کمی بچرخانید یک مدت کنار پنجره غذابخورید. به هرحال تنوع لازم است دیگر!
از یک جفت چشم دیگر هم کمک‌بگیرید. ما همیشه خانه‌مان را همین‌طور دیده‌ایم. اگر از دوستتان بخواهید پیشنهادی بدهد، حتما نظر دیگری دارد. شاید پیشنهادی بدهند که تابه‌حال به ذهن شما هم خطور نکرده است.
قلم مو را بردارید و دست‌به‌کار شوید: اگر پرده‌ها و کوسن و ملحفه و مبلمان شما فلان رنگ است، دیگر نیازی نیست آنها را عوض کنید، فقط کافی است قسمتی از فضا را رنگ کنید، رنگ های مکمل! اگر اهل رنگ و رنگ کاری نیستید، می توانید از یک نقاش ساختمان کمک بگیرید.
پس اندازتان را یکباره خرج نکنید: سر فرصت و با دقت زیاد بگردید و وسیله مورد علاقه‌تان را پیدا‌کنید، زمان می‌برد تا خانه‌شما ویژگی‌های منحصربفرد خودش را داشته‌باشد. هدف‌تان این باشد که وسیله‌ی مناسب فضا خانه‌تان را خریداری کنید نه اینکه زودتر وسیله‌ای را بخرید.
خورشید راه خانه‌شما را پیدا می‌کند: حتی اگر یک پنجره‌کوچک دارید از نور خورشید غافل نشوید و از پرده‌های روشن و حریر استفاده‌کنید تا دلتان به نور خورشید گرم‌باشد.